منوی اصلی
خرید گردنبند مرغ آمین ارزان


مرغ آمین

مُرغ آمین در فولکلور و فرهنگ مردم ایران، نام فرشته‌ای است که مدام در پرواز است و دادر اعتقاد عامه فرشته‌ای است که در هوا پرواز کند و همیشه آمین گوید و هر دعایی که به آمینش رسد مستجاب شود. در عقاید عامه، این است که گاهی در حین دعا یا نفرین مرغی به نام مرغ آمین در پرواز باشد و سبب برآمدن و مستجاب شدن آن نفرین یا آفرین گردد.  «فرشته‌ای است که در آسمان پرواز می‌کند و مدام آمین می‌گوید و اگر دعایی به آمین او اصابت کند مستجاب می‌شود.»[البته آمین نام ستاره‌ای نیز هست که به هنگام طلوع آن، دعا مستجاب می‌شود.

   در سریال شهرزاد با بازیگری نقش اول زن سرکار خانم ترانه علیدوستی ساخته شده در سال 1394 که با استقبال بی نظیری چه در شبکه سراسری صدا و سیما و همچنین در نمایش خانگی مواجه شد، مرغ آمین به عنوان نمونه بارزی از این تعریف استجابت دعا مورد استفاده قرار گرفت.

مرغ آمین، درد آلودی ست، کآواره بمانده،
رفته، تا آنسوی این بیداد خانه،
بازگشته رغبتش دیگر ز رنجوری، نه سوی آب و دانه.
نوبت روز گشایش را،
در پی چاره بمانده.

می شناسد آن نهان بین نهانان ( گوش پنهان جهان دردمند ما )
جُور دیده مردمان را.
با صدای هردم آمین گفتنش، آن آشنا پرورد،
می دهد پیوندشان درهم،
می کند از یأس خُسران بار آنان کم،
می نهد نزدیک با هم، آرزوهای نهان را.


نتیجه تصویری برای گردنبند مرغ آمین ارزان

 در تمامی ادیان جهان مناسك هست آیین های پرستش و شیوه های نیایش و عرض حاجت بردن به محضر جان جهان درهمه دین ها وجود داشته است.
  ● دعا در ادیان، عرفان و فرهنگ اسلام  در تمامی ادیان جهان مناسك هست. آیین های پرستش و شیوه های نیایش و عرض حاجت بردن به محضر جان جهان درهمه دین ها وجود داشته است.دین های آغازین، یا به تعبیر رایج تر ادیان ابتدایی ( primitiver eligios)، یكسره بر مناسك و اعمال آیینی استوارند و این بُعد درآنها چنان غلبه یافته كه گویی جارا بر دیگر ابعاد تنگ كرده است.

درادیان بزرگ ( creat religios)، یا ادیان پیشرفته ( Advaced religios)و نیز ادیان توحیدی و دین های سامی یا ابراهیمی، مناسك بخش مهم و جدایی ناپذیر آنهاست. دراین مقاله تلاش شده است بامحورقرار دادن این گوهرمشترك ادیان، مفهوم دعادرادیان وفرهنگ وعرفان اسلامی بررسیده شود.

 مردم شناسی دین، قوم شناسی دین، پدیده شناسی دین و حتی اسطوره شناسی دین به مناسك و مراسم عبادی كمال توجه را دارند و حتی باستان شناسان دین در پژوهشهای خود از طریق آثار به جا مانده از اقوام كهن و روزگاران دیرین و نشان جستن از مناسك و گونه های پرستش و نیایش مردمان كهن راه می جویند.

گردنبند مرغ آمین فقط 25/000 هزار تومان در فروشگاه نور به فروش می رود.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات